Ulaşılabilir Moda | Üye Sayfası | Siparişler | Hesap Detayları

EKOTEKS Standart 100; üretimin bütün aşamalarındaki tekstil hammaddeleri, ara ve nihai ürünler için tek tip, global bir test ve belgelendirme sistemidir. Aynı zamanda tekstil dışı bileşenlerin test edilmesini de kapsamaktadır.

Amacı zararlı maddelerden muaf ürünler sağlamaktır. Teslimat şartlarının bir parçası olarak, bir çok şirket hali hazırda EKO TEKS Standart 100’e göre belgelendirilmiş ürünler talep etmektedir.

EKO TEKS , REACH uyumunu destekler

REACH; Avrupa Birliğinin, insan hayatının ve çevrenin kimyasallar nedeniyle ortaya çıkabilecek risklerden korunmasına katkıda bulunan bir düzenlemesidir. En son EKO TEKS Standart 100 test kriterine uyarak, şirketler REACH koşullarının zararlı maddeler ile ilgili şartlarına da uyduklarından emin olabilirler. Avrupa Kimya Ajansı, ECHA Kandidatenliste , zararlı maddelerin bir aday listesini oluşturur. Tekstil üretimi için yeni aday maddelerin söz konusu olması durumunda, EKO TEKS maddelerin kontrol edilmesini sağlayacak ve eğer gerekli ise EKO TEKS’in kendi test parametreleri ekleyecektir

Bir maddenin Yüksek Önem Arz Eden Madde olarak belirlenmesi ve müteakip yayımlanması, EKO TEKS topluluğu için özel dikkat gerektiren bir durumdur.

Sepetiniz

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam Et
X
Sohbeti Başlat
Whatsapp Hattımız
HepiSize Whatsapp Sipariş Hattı
Hoş geldiniz! 🌸
Satış ve destek ekibimiz işlem sırasına göre en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz 💐